פסטיבל ראש פינה לטלוויזיה וקולנוע מאז 1999 - ליחצו כאן לכל הפרטים על הפסטיבל...
פסטיבל ראש פינה לטלוויזיה וקולנוע מאז 1999
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
פרסום באתר ראש פינה

פסטיבל ראש פינה לטלוויזיה וקולנוע מאז 1999

Hebrew
תאריך: 27/02/2013 19:16   

פסטיבל ראש פינה הוא כנס מקצועי לאנשי תעשיית הטלוויזיה, המתקיים כבר מאז שנת 1999 במושבה הצפונית הקסומה.

הפסטיבל שהפך עם השנים לאחד המרכזיים בקרב התקשורת הישראלית, מושך אליו אישים בכירים ואושיות מוכרות, כמו גם מרצים אורחים מכל רחבי העולם. אחת לשנה, תעשיית הבידור עוזבת את תל-אביב ויוצאת לכמה ימים של הרצאות מרתקות, פאנלים ושיחות אל תוך הלילה, באחד ממתחמי הצימרים של ראש פינה.

הפסטיבל מתרחש לרוב לקראת סוף השנה האזרחית, בחודש דצמבר והוא מעין סיכום של הסוגיות הבוערות שהיו על סדר היום באותה שנה, החל ממצב תוכניות הרכש לעומת הפקה של תוכניות מקור, היבטים של ביקורת עיתונאית מקובלת לעומת הטייה של דעת הקהל, טכנולוגיות שידור חדשות, משברים כלכליים ועוד.

הקרדיט לפסטיבל הוא מנת חלקו של מייסדו, עמי גניגר, יו"ר תיא תקשורת, שמצליח להביא לכאן מידי שנה את בכירי התעשייה, כולל במאים, מפיקים, עיתונאים, מגישים, אנשי תוכן ושחקנים.

זה אולי המקום היחיד בעולם בו ניתן למצוא, עומדים זה לצד זה, אנשי חדשות ותיקים כמו חיים יבין ואילנה דיין וכוכבניות ריאליטי כמו בנות הסדרה "מחוברות". אנשי ערוץ 10 מתלוצצים עם חברי הצוות של ערוץ 2, המפיקים של חברת HOT מדסקסים עם אלה של YES וכולם יושבים יחד לקפה ועוגה תחת אהל אחד.

פסטיל ראש פינה

הפסטיבל נחשב לשם דבר גם בקרב הפוליטיקאים, שמגיעים לדבר בעיקר על נושאי רגולציה ולא נדיר למצוא כאן חברי כנסת שמסתובבים בין הטאלנטים ומבקשים חתימות לילדים. לעיתים מגיע גם שר התקשורת בכבודו ובעצמו לשאת נאום בטקס הפתיחה.

הפאנלים וההרצאות בפסטיבל עוסקים בנושאים של מאחורי הקלעים ובליבה של הטלוויזיה הישראלית.

כאן לא מפחדים לשאול את השאלות הקשות ולעסוק גם בנושאים כואבים כמו האם ניתן להפיק לקחים ממותו של דודו טופז, או עוד כמה זמן יכול להמשיך ערוץ 10 במצבו הכלכלי הרעוע.

מאחורי הקלעים של תעשיית הבידור בראש פינה...

הפסטיבל מייצר גם לא מעט דרמה בתוך התעשייה עצמה כאשר כמעט תמיד פורום היוצרים הדוקומנטריים ואנשי התוכן האיכותי תוקפים את הזכייניות בהשקעה גדולה מידי בתוכניות ריאליטי כמו "מאסטר שף" ו-"הישרדות".

כדי להסעיר עוד יותר את הרוחות, הגיע להרצות בפסטיבל איש הטלוויזיה ההולנדי, ג'ון דה מול, האחראי על פיתוח התוכנית הפופולארית "האח הגדול" שזכה לביקורות נלהבות וקיתונות של שנאה בד בבד.

את המסקנות מאותם דיונים חשובים המתרחשים בפסטיבל, אנחנו רואים על המסך שלנו מידי יום, בשינויים שחלים בטלוויזיה הישראלית ובאנשי התקשורת והחדשות.

כאן נקבעים לוחות שידורים, מתוכננות הפקות חדשות, נערכים סיכומים חשאיים ופגישות בין יוצרים, שחקנים ובעלי הממון.

בשנים קודמות התקיימה בפסטיבל גם תחרות נושאת פרסים לפורמטים ראשוניים אשר מבקשים להפוך לתוכניות טלוויזיה עתידיות. יוצרי הפורמט הציגו את הפיילוט לסדרות החדשות והזוכה קיבלה מענק פיתוח מטעם חברת ההפקות הגדולה בישראל.

בימי הפסטיבל (תאריך קיומו משתנה משנה לשנה) חלק ניכר מהצימרים בראש פינה מלאים, ולכן אנחנו ממליצים למי שמתכנן להגיע גם השנה, להקדים ולהזמין מקומות לינה.

מעבר לכך, לא יזיק להזמין מקומות במסעדות שמעניינות אתכם, כי לא פשוט למצוא כסא פנוי בבתי האוכל המוכרים במושבה בשעות אחר הצהריים ובערב לאורך ימי הפסטיבל.

אז איך תראה הטלוויזיה שלנו בשנה הבאה? ראש פינה כבר יודעת...

ליחצו כאן לפניה וקבלת טיפים והמלצות בהתאמה אישית!

תעשיית הטלוויזיה והקולנוע בפסטיבל השנתי

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור