פסטיבל היין של ראש פינה - האירוע השנתי של עולם היין הוא זמן אידיאלי לביקור בראש פינה...
פסטיבל היין של ראש פינה - האירוע השנתי של עולם היין
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
פרסום באתר ראש פינה

פסטיבל היין בראש פינה

Hebrew
תאריך: 27/02/2013 15:38   

במדינת ישראל מעל 1000 יקבים קטנים וגדולים שמייצרים מיליוני בקבוקי יין כחול לבן בכל שנה.

יותר ויותר אנשים הופכים את שתיית היין לתחביב וככאלה, נוהגים לבקר ביקבים הרבים שפרוסים בכל רחבי המדינה, ובעיקר באזור ראש פינה, בגליל וברמת הגולן.

מדי שנה נערך במושבה פסטיבל שנתי, שבו מתאספים מיטב יצרני היין במדינה ומציגים לקהל מקצועי ולציבור הרחב את תוצרתם. בתקופת הפסטיבל מגיעים לראש פינה עשרות אלפי מבקרים בתקופה של כמה ימים.

מה קורה בראש פינה בתקופת הפסטיבל?

תחת כיפת השמיים, בלב אתר שחזור מושבת הראשונים של ראש פינה, מתאספים מידי שנה, מאות אנשים לטעום יין ישראלי מקורי, באווירה הקסומה של המושבה העתיקה.

כ-30 יקבים מאזור הגליל והגולן נוהרים ליריד היין הישראלי, המתקיים מזה שלוש שנים בגן הברון, ומביאים איתם את מיטב התוצרת השנתית, להנאתם של המשתתפים.

לצד היקבים הגדולים והוותיקים, כמו יקבי רמת הגולן, תוכלו לנסות גם ממבחר היינות של יקבי הבוטיק קטנים, כמו יקב מיטב וייקב רם.פסטיבל היין בראש פינה

הייניים יציגו את פרי יצירתם, יתנו לכם טעימה קטנה ויסבירו על תהליך ההכנה של המוצר.

מלבד שתייה של יין ישראלי משובח, תוכלו לפגוש את הנפשות הפועלות ולשמוע סיפורים אודות אחת התעשיות המקומיות המצליחות ביותר בישראל.

כנס היין השנתי בראש פינה הוא חלק מאירועי הפסטיבל "בשביל היין" הנערך ביוזמת המשרד לפיתוח הנגב והגליל ויתקיים השנה בפעם הרביעית במספר.

במהלך כל חודש מאי, כחלק מחגיגות חג השבועות, נערכות שלל פעילויות בכרמים והיקבים, אתרי תיירות, מסעדות ובגני אירועים בגליל וברמת גולן שזכו לשם "בשביל היין".

את ההילולה הגדולה, יפתח השנה (2013) "כנס היין הישראלי" בתאריך 2.5.13, שיעסוק השנה בנושא גידול גפן וייצור יין ויתקיים גם הוא בראש פינה, במתחם הסינמטק.

בסיומו יוענק השנה לראשונה פרס "יקיר ענף גפן היין", ליחידים אשר הטביעו את חותמם ותרמו תרומה מיוחדת לענף. יריד היין הפך לחלק בלתי נפרד מאותם אירועים והוא מושך אליו מאות מבקרים מכל רחבי הארץ.

נדמה כי ראש פינה ובמיוחד גן הברון הם המקום המושלם לערוך בו פסטיבל יין. כל מי שביקר בפסטיבל בשנים עברו יוכל לספר לך על האווירה הקסומה שנוצרת בשילוב הנכון בין יין למושבה העתיקה.

האווירה השלווה של המושבה, האוויר הצלול של הצפון והסביבה הירוקה מהווים מצע פסטוראלי ליום של יין איכותי וחברה טובה.

גן הברון נבחר לארח את האירוע לא רק בזכות יופיו, אלא כמעין מחווה לברון רוטשילד, שהגן נקרא על שמו ושראה פוטנציאל רב בתעשיית היין הישראלית עוד במאה ה-19.

רוטשילד תכנן תחילה לפתח בראש פינה תעשיית משי ענפה, אך לאחר שהעסק נכשל, החליט הברון לבסס את כלכלת המושבה על תעשיית היין.

הוא נטע סביב האזור מספר כרמים ואף הקים יקב, אך גם תוכנית זו נגדעה בדמי ימיה בעקבות טפילים שהרסו את הגפנים.

כיום, הוגשם חזונו של רוטשילד ואזור הגליל ורמת הגולן הפך כר פורה למאות יקבים אשר מהווים 40% מכל ענבי היין במדינה ומייצאים את התוצרת המעולה לכל העולם.

במתחם פסטיבל היין, יפתח גם בית קפה קטן ובו תוכלו לספוג את היין ששתיתם עם קפה חזק וטוב, כמו גם דוכני אוכל ובהם מיטב המטעמים שיש לאזור הצפון להציע. בשנה שעברה הגיעה להקת שנסונים צרפתית להנעים את האווירה וגם השנה מתוכננת הופעה מיוחדת במינה.

הכניסה ליריד היא ללא תשלום ובכדי לנסות את היינות תוכלו לרכוש כוס מעוצבת וכרטיסיית טעימות בעלות של כ-40 ₪. אז אל תפספסו את האירוע התרבותי והטעים ביותר של השנה, גם הוא כמו הרבה אחרים, דווקא במושבה ראש פינה.

אנחנו ממליצים בחום ובאהבה לכל מי שמגיע לפסטיבל להקדים ולהזמין מקומות לינה באחד הצימרים בראש פינה, כי כולנו יודעים שאם שותים לא נוהגים ובפסטיבל היין שותים.

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור