להכי ולדעאת יותר על קיבוץ עמיעד - דקות נסיעה דרומית לראש פינה על כביש 90...
קיבוץ עמיעד - דקות נסיעה דרומית לראש פינה
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
פרסום באתר ראש פינה

קיבוץ עמיעד - כרטיס ביקור

Hebrew
תאריך: 17/03/2013 14:07   

קיבוץ עמיעד הוא אחד מהקיבוצים שנוסדו מעט לפני קום המדינה על ידי משוחררי פלוגות הפלמ"ח.

היישוב שקם בשנת 1946 נקרא תחילה "ג'וב יוסף" משום סמיכותו לאתר הארכיאולוגי הנושא את אותו השם ומזוהה על ידי המוסלמים עם הבור בדותן אליו הושלך יוסף על ידי אחיו.

לאחר כמה שנים שונה שמו של הקיבוץ וכיום הוא מונה 450 תושבים, מתוכם 200 חברים מן המניין.

מי שנוסע מצומת כורזים צפונה, לכיוון ראש פינה, עמק החולה או קריית שמונה, יחלוף על פני הכניסה לקיבוץ דקות נסיעה לפני ראש פינה (לבאים מכיוון דרום).

מה יש לעשות בקיבוץ עמיעד?

בקיבוץ תמצאו אורחן שבו 27 חדרי אירוח מפנקים, המתאימים בעיקר לאירוח משפחות עם ילדים, ומציע מחירים אטרקטיביים בכל עונות השנה.

האטרקציה הראשונה נמצאת כבר בכניסה לקיבוץ. חנות 'מפגש היקב' שנועדה תחילה למכור את תוצרי יקב עמיעד שנסגר, הפכה למקום בעל שם, המתמחה בליקרים מפירות מיוחדים וליקרי שוקולד מדהימים.

החנות מוכרת גם את תוצרתם של יקבי הבטיק ברחבי הגליל והגולן ואפילו כמה יינות אספנות עתיקים.

במקום נערכים אירועי טעימות של יין וגבינות וכן, יוצאים מכאן סיורים מודרכים ליקבי הבוטיק בסביבה הקרובה.

מטיילים באזור? מפגש היקב והחנות פתוחים 7 ימים בשבוע, כולל חגי ישראל, בין השעות 10:00 בבוקר ל-18:00 לפנות ערב.

מלבד החנות, הכנסות הקיבוץ הן בעיקרן מן המפעל המקומי "עמיעד מערכות מים" אשר מייצר מערכות סינון מים ונסחר בבורסה של לונדון. בין השאר עוסקים חברי הקיבוץ גם בחקלאות ובשטח המקום פועל גם אורחן כפרי ומסעדת 'יופי של ארוחה'.קיבוץ עמיעד

תצפית מאזור הקיבוץ לנקודות חן בסביבה

קיבוץ עמיעד שוכן 7 ק"מ דרומית למושבה ראש פינה על כביש 90, ומוקף שטחים חקלאיים ומקורות מים קטנים, כך שכבר מדלת החדר אפשר לצאת למסע רגלי קצר בשטחי האזור הירוקים.

עברו דרך השבילים הצרים בין שדות החיטה הצפופים והגיעו לשמורת הר עמיעד שבימים אל עוברת הליך שיקום טבעי לאחר שריפה גדולה שכילתה כ-15 אלף חורש טבעי באזור, במהלך חוד שינואר 2012.

מאזור שמורת עמיעד תחשפו לנוף מרהיב של אצבע הגליל, חלקו הדרומי של עמק החולה והכנרת. מי שיביט למעלה להרים, יגלה את יופיים המיוחד של הרי הגליל והגולן.

מצפון לקיבוץ זורם נחל עמיעד וממנו ניתן להמשיך לשמורת סלע עכברה ובה אתר מורשת ואתר קינון עופות, כמו גם מצוק ממנו נשקף בימים בהירים נוף מדהים עד לימת הכנרת.

במרחק נסיעה קצר מהקיבוץ זורמים להם מקורות מים מקסימים, כמו ארבעת הנחלים: מחניים, עמוד, דישון וראש פינה או שמורת הטבע עם מסלול מים לכל המשפחה בנחל עיון.

בסביבתו הקרובה של הקיבוץ נמצאים אתרים היסטוריים חשובים כמו ראש פינה העתיקה, חאן ג'יב יוסף, תל חצור ובית הכנסת העתיק בברעם.

בגן לאומי כורזים (מרחק 6 דקות נסיעה), נמצא בית הכנסת העתיק אשר סבורים כי הוקם בתחילת הספירה ובו נבנה "כיסא משה" (קתדרא דמשה) עליו חקוקות המילים בארמית: "זכור לטוב יודן בן ישמעאל, שעשה את העמודים ואת המדרגות מכספו, יהיה חלקו עם צדיקים".

במקום ישנם גם שרידי בית בד עתיק אשר שימש את המקומיים ליצירת שמן זית.

במרחק 10 דקות נסיעה דרומה לכיוון הכנרת, שוכנת כנסיית הר האושר, אחד האתרים הקדושים ביותר בדת הנוצרית.

הכנסייה היפייפיה שתוכננה על ידי האדריכל האיטלקי הנודע, אנטוניו ברלוצי' ניצבת על הר נחום, שם על פי הנצרות, נשא ישו את אחת מדרשותיו החשובות הנוגעות לעקרונות הדת המרכזיים.

שלוש דקות נסיעה מהר נחום לעין שבע ניצבת כנסייה חשובה נוספת בשם, כנסיית הלחם והדגים ובה פסיפסים מדהימים משנת 480 לספירה, מזרקה ואגן טבילה עתיק.

ליחצו כאן לפניה וקבלת טיפים והמלצות למטיילים באזור הצפון!

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור