בואו להכיר את חצור הגלילית - 10 דקות נסיעה מראש פינה על כביש 90 לכיוון צפון...
חצור הגלילית - 10 דקות נסיעה מראש פינה
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
פרסום באתר ראש פינה

חצור הגלילית - כרטיס ביקור

Hebrew
תאריך: 07/03/2013 14:37   

במרחק של כמה דקות נסיעה מראש פינה שוכנת המועצה המקומית חצור הגלילית ובה עשרות אטרקציות לכל המשפחה. אתרים היסטוריים חשובים וטבע מדהים הם מנת חלקו של המקום הפסטוראלי אשר הפך עם השנים ליעד תיירותי מרכזי בקרב המבקרים בצפון.

חצור הגלילית הוקמה לאחר גל העלייה הגדול מצפון אפריקה במהלך שנות ה-50. מסיידיה היו בעלי צביון מסורתי-דתי ועד היום שמר היישוב הקטן על הווי רוחני ואף הוקמה בו קריה מיוחדת לחסידי גור.

בסך הכל גרים כאן כ-8000 איש ומן ההרים והגבעות סביב, גגות הרעפים האדומים של היישוב בולטים על רקע השטחים הירוקים המקיפים אותו.

ריבוי השטחים הפתוחים והמיוערים סביב, מביא אתו בריזה נעימה ואוויר הרים צלול אשר הופכים את הטיול באזור לחוויה נעימה במיוחד.

שמה של חצור הגלילית, ניתן לה בעקבות סמיכותה לשרידיה של חצור המקראית, שהתגלו באתר תל חצור.חצור הגלילית - כרטיס ביקור

תל חצור הוכר כאתר מורשת עולמית מאחר ונמצאו בו ממצאים ארכיאולוגים חשובים, כדוגמת חדרי ביצורים המזוהים עם תקופתו של שלמה המלך, שרידיו של ארמון מפואר ומצודה קטנה.

באזור זה זורם גם נחל חצור ממנו ניתן לצאת למסלול מעגלי, המתאים גם למשפחות, דרך חורשות ירוקות, פריחה צבעונית ונופים מרהיבים של הגליל.

בחצור הגלילית נמצא גם אתר עלייה לרגל חשוב והוא קבר התנא חוני המעגל סביבו התפתח פולקלור עשיר ומעניין.

על פי מסכת תענית במשנה, בעקבות הבצורת הקשה באזור, צייר חוני מעגל ונשבע כי לא יצא מתוכו עד שירדו הגשמים.

אותו אירוע מוזכר גם בתלמוד הבבלי ובו נכתב כי אמר הצדיק: "רבונו של עולם, בניך שמו פניהם עלי שאני כבן בית לפניך. נשבע אני בשמך הגדול שאיני זז מכאן עד שתרחם על בניך".

סיפור זה הוא מקור האמונה בכוחו של חוני המעגל וביכולתו להביא לכך שתפילותיו יתקיימו. על פי המסורת הוא, ילדיו ונכדיו נקברו בחצור הגלילית והקבר הפך אתר עלייה לאלו המבקשים שהאל יגשים משאלותיהם.

אתר עלייה לרגל חשוב נוסף נמצא סמוך לקברו של חוני, ביער ביריה.

זהו קברו של רבי יונתן בן-עוזיאל, שהיה תלמידו של הלל הזקן, אותו פוקדים אלפי רווקים ורווקות מדי שנה, כסגולה לזיווג מוצלח.

היער המשתרע על פני 20,000 דונם הוא השני בגודלו בארץ (אחרי הכרמל) ובו שוכנת מצודת ביריה, אשר הפכה למוזיאון אשר מציג את ההיסטוריה של האזור.

ביער נמצאו גם שרידיו של בית כנסת ששימש את היישוב היהודי העתיק ו-4 מעיינות טבעיים בהם ניתן לשכשך בימי הקיץ החמים.

ליחצו ותקראו על: מסלולי טיול בראש פינה

אירוח ואטרקציות בחצור הגלילית...

מלבד אתרים היסטוריים וארכיאולוגים, חצור הגלילית הפכה בשנים האחרונות לאתר עמוס אטרקציות מודרניות לכל הגילאים.

בכניסה לעיירה ישנו קניון גדול ובו מגוון חנויות, מסעדות ובתי קפה שוקקים.

ביישוב תמצאו די הרבה אפשרויות אירוח ברמות מחיר משתנות. בין אם צימרים למשפחות (גם כאלה כשרים ושומרי שבת) ובין אם וילות מפוארות להשכרה לפי לילה או לתקופות ארוכות יותר, למי שרוצה להגיע לחופשה בצפון.

חובבי האתגרים של הצפון, מגיעים למרכז סימולציות הלחימה, המעוצב כזירת לחימה ועושה שימוש במתקנים מאובזרים וטכנולוגיית לייזר מתקדמת.

בחודשי הקיץ נפתחת בריכה היישוב למבקרים המחפשים מפלט מן החום וחוות הסוסים בת-יער גם היא ממוקמת במרחק כמה דקות נסיעה מהיישוב.

ליחצו כאן לפניה וקבלת המלצות וטיפים בהתאמה אישית!

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור